Dopřejte si kvalitu. Vsaďte na SAYU!

Víte, že průměrná žena za svůj život život spotřebuje přibližně 11000 vložek nebo tamponů? To je celých 200 kg zbytečného odpadu. Menstruační kalhotky jsou skvělou šetrnou alternativou, která nabízí nejen nekonečné pohodlí a bezpečí, ale výrazně uleví i naší planetě, mnohé ženy ale odrazuje vyšší počáteční investice. Proč se pořizovací cena kalhotek ve výsledku vyplatí? A proč byste měla sáhnout právě po SAYU kousku? Pár argumentů bychom měli…


Vyrobené v Čechách. Od A do Z.

Záleží nám na tom, aby každý, kdo se na výrobě kalhotek SAYU podílí, měl dobré pracovní podmínky a byl za svou práci férově ohodnocený. A to by zkrátka nešlo, kdybychom výrobu přesunuli přes půl světa.

Už jenom design našich kalhotek je čistě lokální záležitost. Všechny střihy si navrhujeme sami a než se dostanou až na náš e-shop, předchází tomu šití prototypů, jejich testování a následné úpravy a dolaďování k dokonalosti –⁠ tak, aby výsledkem byl dokonale funkční a pohodlný kousek s dlouhou životností.

 

Fotografie švadleny šijící kalhotky

 

Veškerá výroba potom probíhá v české firmě Triola. Na vzniku každého kusu menstruačních kalhotek se podílí hned několik párů šikovných rukou. Důležitá je absolutní preciznost, u šití totiž záleží na každém milimetru. Zajímá vás víc? Jednotlivými kroky výroby a jejími nástrahami vás provede náš rozhovor s technoložkou Trioly, Ing. Michaelou Šípovou.


Certifikované materiály prvotřídní kvality

Tak jako si dáváme záležet na každém kroku výroby, je pro nás naprosto zásadní i výběr materiálu. Neděláme kompromisy –⁠ důležité jsou pro nás jak vzhled a kvalita, tak i původ. 

Vzhled proto, abychom pro vás mohli vyrábět nejkrásnější menstruační kalhotky široko daleko. Kvalita zase proto, aby byly úžasně hebké na dotek, pohodlné při každodenním nošení, vydržely spousty a spousty (nejen pracích) cyklů, a přitom všem vás zcela spolehlivě ochránily před protečením. 

Certifikovaný původ navíc zaručuje, že materiály pochází z udržitelných zdrojů a byly vyrobeny jak s ohledem na naši planetu, tak i s úctou k lidské práci. Ve výrobě kalhotek SAYU i v každodenním fungování je pro nás totiž ekologie naprosto zásadní téma. Proto vybíráme materiály, které jsou českého nebo evropského původu a mohou se chlubit certifikátem OEKO-TEX standard 100. Merino vlna je mulesing-free a pyšní se certifikátem bluesign.


Unikátní technologie spojená s nejjemnějším merinem

Velkým trendem ve výrobě menstruačního prádla je použití funkčního materiálu s obsahem nanostříbra. To ale může mít pro naši planetu katastrofální dopady. Proto jsme dlouho bádali nad funkčním řešením, které by bylo dokonale šetrné. 

Tím se nakonec ukázala být merino vlna. Dost jemná, aby byla příjemná na každodenní nošení. Úžasně savá, ale stále zaručující pocit sucha. A přirozeně antibakteriální, takže zabraňuje nejen infekcím, ale i zápachu. Ta naše navíc pochází zásadně z mulesing-free chovů, je tedy získaná eticky a šetrně. A je zcela bez škodlivých biocidů.

 

Menstruační kalhotky Růžové brazilky

 

Merino doplňuje jedinečná nepropustná membrána SAYUtech. Tu nám přímo na míru vyvinuli špičkoví odborníci na nanotechnologie z Technické univerzity v Liberci, která je nyní naším partnerem. Membrána zaručí, že menstruační krev neprosákne skrz kalhotky, zároveň je ale skvěle paropropustná, a tak nemusíte mít nejmenší obavy ze zapaření. Její nová, zdokonalená verze je navíc ještě o něco prodyšnější, jemnější, pružnější a tenčí než ta předchozí.


A jak dlouho tedy kalhotky vydrží?

Tahle otázka se přímo nabízí. Snadno bychom si pak spočítali, kolik za takovou dobu žena spotřebuje vložek a tamponů a o kolik tím ušetří nejen svojí peněžence, ale taky naší planetě, a ohromili vás působivým číslem... Jenže to má háček. My to nevíme. Ne že bychom snad byli takoví amatéři –⁠ spíš naopak! I ty úplně první kusy, které jsme kdy ušili a které doteď pravidelně ve své dny nosíme, totiž pořád vypadají skoro jako nové. Podívejte se sami. 

Pokud svým SAYU dopřejete tu správnou péči (jak prát menstruační kalhotky se dozvíte tady), odmění se vám. Právě díky vyšší pořizovací ceně vám vydrží dlouhá léta a to číslo, kterým jsme vás před chvílí chtěli ohromit, poroste a poroste…

Menstruační kalhotky Nízké s krajkou modré

Kalhotky po dvou letech nošení vs nový model

 

Menstruační kalhotky Nízké s krajkou modré

 

 

Menstruační Kalhotky na spaní bordó

 

Chcete SAYU kalhotky vyzkoušet na vlastní kůži? Nechte si poradit, jak vybrat ty pravé, podívejte se na naše bestsellery nebo mrkněte rovnou na e-shop...

Zpět na Všechny příspěvky