Náš příběh

SAYU je česká rodinná firma, která přišla na svět v roce 2019. Od té doby pro vás vyrábíme kvalitní prádlo s přidanou funkční hodnotou. Všechny střihy pro vás navrhujeme samy a klademe důraz nejen na kvalitu materiálu a provedení, ale i na vaše pohodlí.

"Naše kalhotky vás podrží v každé situaci."

Buďte elegantní a sama sebou!

 • Ovce merino

  Design a střih

  Aby vám kalhotky slušely a dokonale padly

 • Ikona zeměkoule

  Udržitelnost

  Česká výroba s minimalizací dodavatelských řetězců

 • Bez přidané chemie

  Šetrné k tělu

  Bez zbytečné chemie. S podporou přírodního mikroklima

Jak to všechno začalo

Když jsem se před lety sháněla po menstruačních kalhotkách, nenašla jsem žádné dostatečně hezké, kvalitní, příjemné a ještě k tomu dostupné u nás v Česku. Tehdy mého manžela napadlo, že jediným řešením bude vyrobit kalhotky vlastní.

"Ano, byl to vlastně nápad mého muže!"

Museli jsme navrhnout dobře padnoucí střihy, prozkoumat dostupné materiály a vybrat z nich ty nejlepší, sehnat spolehlivé dodavatele v rámci České republiky.

V další fázi probíhal výzkum odborníkem na nanotechnologie, následovalo testování na Liberecké univerzitě. Od prvního nápadu do zprovoznění e-shopu to trvalo asi 15 měsíců. Skrze tuto spolupráci vznikla jedinečná funkční membrána SAYUtech, díky níž jsou naše kalhotky tak komfortní a spolehlivé.

Spolupráce

Technická univerzita v Liberci

Ve spolupráci s naším partnerem jsme vyvinuli vysoce prodyšnou membránu SAYUtech. Kalhotky jsou tak nejen spolehlivě neprodustné, ale současně vysoce prodyšné. O savou schonost se stará inovovaná savá vrstva SAYUpro. Jedná se o zcela unikátní technologii, která vede tekutinu podélným směrem. Než se tekutina dostane ke krajům funkční vložky, trvá to delší dobu, než u běžně používaných materiálů na savé vrstvy. I přes vylepšené savé vlastnosti zůstává funkční vrstva kalhotek pořád stejně tenká, což nositelky oceňují.

Kdo stojí za SAYU

 • Jana

  Bývalá zdravotní sestra si oblíbila svobodu, kterou menstruační kalhotky nabízí, žádné ale nesplňovaly její požadavky na kvalitu. A tak si poradila po svém - nadchla i své blízké a založila firmu SAYU!
  Od té doby, kdy tento sen převedla v realitu, mu věnuje nekonečné nasazení, důslednost a pečlivost, které jsou jí vlastní.
  Kupředu jí ženou nejen desetitisíce spokojených zákaznic a dobrý pocit z toho, že planetě ulehčuje od ohromného množství jednorázových pomůcek, ale i jeden velký sen: Kdyby se jí totiž podařilo pohádkově zbohatnout, ráda by u své chalupy na Vysočině vybudovala kousek divoké přírody a velký rybník.

 • Majda

  Majdu do SAYU přivedla láska. K chlapci a k módě.
  I ona je součástí naší rodinné firmy už od samého počátku. Když si totiž zakladatelka Jana SAYU vysnívala, přítelkyně jejího syna byla vzhledem ke svému studijnímu a profesnímu zaměření ohromným přínosem.
  Móda, oblečení a styl Majdu fascinovaly už odmala. Pragmatická mysl jí ale napověděla, že namísto návrhářství bude praktičtější volbou fakulta textilu, jejíž studium je zaměřeno techničtějším směrem.
  U nás má na starosti především vývoj střihů a jejich prototypování. Vyvinout kalhotky tak, aby nabízely odpovídající savost, perfektně přiléhaly a nikde netlačily, ale zároveň vypadaly vždy skvěle, je totiž celkem věda.

Spojte se s námi!