Ušetřete se SAYU až 2 100 Kč ročně

To, že s menstruačními kalhotkami SAYU šetříme přírodu, je známá věc. Používání menstruačních kalhotek však šetří i vaši peněženku! I když se počáteční investice do kalhotek může zdát poměrně vysoká, ve výsledku potom za menstruační pomůcky ušetříte až 2000 Kč ročně. Ale hlavně: Investujete do sebe a svého pohodlí.

Podle dostupných údajů je průměrná délka menstruace 5 dní. Pokud bychom počítali se spotřebou 5 kusů vložek na den a jedna vložka na noc, vycházela by celková spotřeba vložek za jeden menstruační cyklus na 25 kusů denních vložek a 5 kusů nočních. Samozřejmě se jedná o individuální záležitost a při velmi silné a dlouhé menstruaci bude spotřeba vložek vyšší, ženy s menstruací slabší a kratší spotřebují vložek naopak méně.

Menstruační kalhotky SAYU jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů, které disponují certifikáty bluesign® a OEKO-TEX®. Proto dává smysl srovnávat je s kvalitními organickými vložkami. Balíček takových vložek vás však může vyjít až na 100–130 Kč. Celková útrata za vložky se tak může během jedné menstruace vyšplhat až na 300 Kč. Za rok se potom můžeme dostat až k částce 3 500 Kč a za tři roky útrata za vložky dělá téměř 10 000 Kč! 

Podobná situace nastává při používání organických tampónů, kdy za jednu krabičku můžete dát téměř 180 Kč. Útrata za tampóny během jedné menstruace pak vychází na více než 300 Kč, za jeden rok na necelé 4 000 Kč a za tři roky tato částka už sahá skoro k 11 500 Kč. 

Abyste kalhotky mohla pohodlně střídat, počítali bychom s 5 kusy menstruačních kalhotek na jeden cyklus. Počáteční investice by tak vycházela zhruba na 5 000 Kč (bez akcí a slev). Do takového balíčku bychom zařadili: 

Kdybychom s tímto počtem kalhotek počítali na tři roky, za jeden rok můžete ušetřit až 2 100 Kč. Za tři roky se potom Vaše úspory mohou vyšplhat až k částce 6 500 Kč! Výpočet se týká pouze menstruace, ale pokud denně používáte slipové vložky, investice do menstruačních kalhotek se vám vyplatí o to víc. Jejich využití totiž menstruací rozhodně nekončí – můžete je nosit během ovulace, při špinění, při inkontinenci… Zkrátka kdykoliv budete potřebovat.

Menstruační kalhotky SAYU Vám při správné péči vydrží dlouhá léta (jak správně o menstruační kalhotky pečovat si přečtěte zde). V SAYU týmu naše první kalhotky máme a intenzivně používáme už od začátku existence značky (rok 2019) a stále vypadají jako nové. Takže i když se jejich cena může zdát vysoká, odráží se v ní kvalita a dlouhá výdrž, která se z dlouhodobého hlediska určitě vyplatí. Nehledě na to, co se ani nedá vyčíslit: nekonečná svoboda a pohodlí! :-)

Napsat komentář

Veškeré komentáře budou před zveřejněním schváleny

Co hledáte?

close

Košík