O Kalhotkách

Ovce merino
Zázrak jménem merino vlna.
Funkční vložka menstruačních kalhotek SAYU má dotykovou vrstvu vyrobenou z merino vlny. Jako funkční vrstva určená přímo na pokožku nemá konkurenci, žádné umělé vlákno ji zatím nedokáže nahradit. Jedinečné vlastnosti merino vlny se vyvinuly pro potřeby ovcí žijících v těch nejdrsnějších podmínkách. Naše vlna pochází z australských ovcí chovaných "mulesing-free" a pyšní se certifikáty bluesign® a oekotex®.
Merino vlna v sobě snoubí mnoho předností:
  • hedvábná na dotek
  • antibakteriální účinky
  • zamezuje vzniku zápachu
  • přirozeně elastická
  • termoregulační schopnosti
  • odvádí vlhkost
  • prodyšná i po navlhnutí
Bez přidané chemie
Bez nanostříbra.
Naše kalhotky neobsahují částice nanostříbra. Nanostříbro se řadí mezi biocidy – látky, které hubí škodlivé organismy nebo omezují jejich růst. Jeho plusem jsou antibakteriální účinky, ale jeho nadužívání může mít nepříjemné dopady na zdraví člověka a jeho masová produkce je především ohromnou zátěží i pro naši planetu. Protože nanostříbro může negativně ovlivňovat pro naše tělo velmi důležitou kožní mikroflóru a dokonce usnadňovat vznik alergií, rozhodli jsme se při výrobě našich kalhotek jeho použití vyloučit. Antibakteriálními schopnostmi přirozeně disponuje vlna merino bez nutnosti jakékoli chemizace.
Český výrobek
Vyrobené v Čechách.
Záleží nám na lokální produkci a férových pracovních podmínkách. Design kalhotek a střihovou přípravu si navrhujeme sami. Kalhotky jsou následně ušity v české firmě. Tak, jak si dáváme záležet na každém kroku výroby, je pro nás naprosto zásadní i výběr materiálu. Neděláme kompromisy –⁠ důležité jsou pro nás jak vzhled a kvalita, tak i původ. Funkční materiály včetně merino vlny pochází od českých výrobců, kvalitní úplety a jemné krajky odebíráme z Itálie a Německa. Výzkum membrány SAYUtech probíhal na Textilní fakultě Technické univerzity v Liberci, kde je nyní i vyráběna. Všechny materiály funkční vložky zde testujeme. tech
Ikona zeměkoule
Ekologické i ekonomické.
Jedna žena za život spotřebuje v průměru 15 000 menstruačních pomůcek. Často se jedná o nerecyklovatelný a obtížně odbouratelný odpad, který končí na skládkách. Šetrná k přírodě není ani výroba vložek a tampónů. Třeba takové bělení pomocí sloučenin chloru je pro životní prostředí obrovskou zátěží, zbytky chemikálií mohou navíc dělat neplechu i v lidském organismu. S menstruačními kalhotkami budou vaše dny o moc příjemnější. Už žádné zapařování, šustění a nepříjemné pocity v intimních partiích. Prostě si obléknete kalhotky jako kterýkoliv jiný den. A co víc – vaše dny budou šetrnější k přírodě i k vaší peněžence.
Tělové brazilky na sedící modelce Natálii.
Tělové brazilky Magic Cut
Standartní cena 1 049 Kč
Přední pohled na Klasické s krajkou modré na modelce Rose.
Klasické s krajkou modré
Standartní cena 1 299 Kč
Růžové menstruační brazilky na modelce Natálii.
Růžové brazilky
Standartní cena 1 149 Kč
Zakloněná modelka Dominika stojící zboku v modelu Bordó s transparentními boky.
Bordó s transparentními boky
Standartní cena 1 149 Kč
Pasový model v růžové barvě na modelce Fioně.
Růžové do pasu
Standartní cena 1 099 Kč
Modelky Fiona a Jana v oblíbeném modelu vysoké savosti v černé barvě - Klasické hladké černé.
Klasické hladké černé
Standartní cena 1 099 Kč
Růžové kalhotky klasického střihu zdobí jemná krajka.
Klasické s krajkou růžové
Standartní cena 1 199 Kč

Co hledáte?

close

Košík