Ženou bez omezení – menstruační kalhotky a sport

Zatímco některé ženy mají rády v období menstruace odpočinek a klid, jiné se nechtějí vzdávat svých každodenních aktivit, ke kterým patří také nejrůznější sporty. Cvičení během menstruace se určitě bát nemusíte. Pohyb rozproudí v těle krev a ve výsledku tak ulevuje křečím. Naše menstruační kalhotky vám při sportu dodají pocit jistoty a vy se tak budete moct soustředit na cvičení. A protože nejlepší doporučení je to, které vychází z osobní zkušenosti, rozhodli jsme se sdílet krásnou zpětnou vazbu jedné z našich zákaznic. :)

Reklamy na pohodlí, jistotu, pocit bezpečí a komfort na nás křičí ze všech stran a my jim každý měsíc naivně věříme, protože se nechceme omezovat, ale naopak se chceme stále naplno věnovat svým koníčkům a běžným aktivitám. Jenže každý měsíc nastane ta stejná situace – křeče, potřeba neustálé kontroly, zda je vše v pořádku a na svém místě. Každá z nás by se nejraději schovala do postele a tam těch několik dní přečkala s čajem v ruce či pilulkou proti bolesti.

Sama jsem tyto obtíže zažívala od své puberty, kdy mi menstruace začala a s ní i ten nekonečný týden, který se každý měsíc opakoval. Člověk si může říkat, jak chce, že je to potřeba, že se naše tělo čistí a je to tak správně. Ale opravdu to má být něco, co zkrátka musíme jen přetrpět?

Zákaznice Monika v kalhotkách Vysoké na spaní modré

Já osobně mám ráda pohyb a během let jsem vystřídala mnoho aktivit, ať už sportovních nebo tanečních. Mám ráda pravidelnost a řád a představa, že nejdu na lekci jen proto, že mám zrovna menstruaci, pro mě byla nereálná. Ovšem to, že mě občas chytly křeče, nebylo nic v porovnání s tím, jak byl člověk nesvůj a neustále se kontroloval, jestli je všechno v pořádku. Psychika dost často převládala nad fyzickou bolestí a nebylo tak možné si lekce náležitě užít.

Není tomu tak dlouho a na trhu se objevily menstruační kalhotky. Když to člověk vidí poprvé, zaklepe si na čelo, že to rozhodně nemůže fungovat. Dále se k tomu připojí cena a vy si řeknete, že zůstanete raději u toho, co znáte. 

Má zvědavost byla ovšem silnější. Objednala jsem si kalhotky u jedné z firem, která je nabízela, a čekala na svůj týden, kdy je konečně budu moci vyzkoušet. 

Modré brazilky

Byla jsem překvapena samotným faktem, že kalhotky opravdu fungují, splňují funkci vložky a rozhodně není potřeba k nim přidávat tampón a kalhotky mít jen jako pojistku. Naopak zcela naplňují svou funkčnost a další produkty jsou tedy úplně zbytečné.

Ačkoli jsem se samotnou funkčností byla spokojená, pořád ještě jsem měla potřebu se kontrolovat a na noc stále používat noční vložky. Na trhu jsem však narazila na konkurenční firmu SAYU, která nabízela i modely na spaní, a tak jsem si řekla, že je zkrátka vyzkouším.

Už na dotek byly kalhotky naprosto odlišné od mé první zkušební varianty. Byly mnohem jemnější a nepůsobily tak umělým dojmem. Hned po prvním vyzkoušení jsem si byla jistá tím, že jsou to ONY. 

Jsou velmi příjemné, pohodlné, jejich gumičky natolik drží svůj tvar a pevně přiléhají při okrajích, že už nemám žádnou potřebu se během dne kontrolovat, jestli náhodou nemám šmouhu na místě, kde by neměla být. A noční varianta? Díky jejich prodloužené vložce na zadní straně mohu klidně spát celou noc, převalovat se, spát na břiše i na zádech a ráno nemusím mít strach z toho, že najdu skvrnu na prostěradle. 

Vysoké na spaní modré

Mezi mé zájmy patří běh, tanec, yoga, pole dance a především při něm jsou pro mě tyto kalhotky neocenitelné, protože cvičební úbor se skládá jen ze sportovní podprsenky a minikraťásků. Tento sport obnáší spoustu prvků, kdy jste hlavou dolů a v nejrůznějších krkolomných pozicích, kdy zkrátka potřebujete 100% jistotu, že se žádná nehoda nestane, protože by bylo vše ihned vidět. 

I při běhu, tanci či na hodině yogy je pro mě velmi důležité vědět, že kalhotky drží na svém místě a nikam se neposunou, protože při těchto činnostech zkrátka není čas na to si je poopravit. Při sportu se mi osvědčily například klasické modely kalhotek, konkrétně jsem si oblíbila Klasické s krajkou růžové.

Po psychické stránce jsou menstruační kalhotky nenahraditelné. Je skvělé brát menstruaci jako součást každého měsíce a ne jen jako nutné zlo a určitý druh stresu.

Klasické s krajkou růžové

Pro mě osobně mají ještě jeden velký bonus. Můj týden vždy trval opravdu dlouhých 6–7 dní. Netuším, zda je to tím, že už nemám potřebu být neustále “stažená”, ale můj cyklus se zkrátil na krásných 5 dní. Připisuji velkou váhu tomu, že se cítím naprosto uvolněně, protože po svých zkušenostech jsem si zkrátka jistá, že mám 100% ochranu. I křeče jsou mnohem menší a snesitelnější, než bývaly kdysi. 

Možná je to všechno jenom v hlavě, ale já mám vyzkoušeno něco, co mě nechává naprosto klidnou a za nic jiného bych to už nevyměnila.

Pokud bych měla přidat ještě nějaké důvody, tak musím zmínit, že kalhotky značky SAYU, na rozdíl od konkurenčních firem, spolupracují při výzkumu membrány s Textilní fakultou Technické univerzity v Liberci, jsou vyrobeny v ČR, rozhodně nepropouští pach, mají mnoho různých barev i střihů. Za mě jsou naprosto luxusní modely brazilek, které vypadají neskutečně žensky, a na první pohled nepoznáte, že se jedná o menstruační kalhotky. A nejvíc sympatické mi je, že své produkty SAYU fotí na skutečných ženách všech tvarů, ne jen na vysokých štíhlých modelkách, takže máte lepší představu o tom, jak na těle padnou.

Pokud někoho odrazuje vyšší počáteční cena, zkuste si spočítat, kolik každý měsíc utratíte za běžné hygienické pomůcky. Menstruační kalhotky SAYU jsou zkrátka investice do budoucna, která se vyplatí a nezradí.

Na závěr přidám ještě jednu malou informaci – aktuálně mi zbývá pár dní do porodu a rozhodně chci kalhotky podrobit zatěžkávací zkoušce zvané šestinedělí. Takže si určitě počkejte ještě na jeden článek na toto téma, protože jsem sama zvědavá, jak mi v tomto období poslouží.

Zákaznice Monika v kalhotkách Vysoké na spaní modré

 

Za laskavé poskytnutí textu a vybraných fotografií děkujeme Monice Loumové.

Zpět na Všechny příspěvky