Příběh menstruačních kalhotek SAYU

Začátek příběhu

Sayu je česká rodinná firma, a to v pravém smyslu slova. U jejího zrodu stáli sourozenci Jana a Pavel, kteří do týmu přibrali ještě Majdu, přítelkyni Janina syna. Společně pak začali budovat firmu na zelené louce, od samého základu. 

 

Byl jednou jeden nápad

Jak už to bývá, prapůvodním impulsem k vytvoření vlastní značky menstruačních kalhotek byla takzvaná “díra na trhu”. Když se Jana před dvěma lety sháněla po menstruačních kalhotkách, nenašla žádné, které by dostatečně hezké, kvalitní, příjemné a k tomu ještě dostupné u nás v Česku. Tehdy ji napadlo, že jediným řešením bude vyrobit kalhotky vlastní. 

 

Dlouhá cesta před námi

Od nápadu k realizaci samozřejmě vedla ještě dlouhá cesta. Museli jsme navrhnout dobře padnoucí střihy, prozkoumat dostupné materiály, vybrat ty nejlepší a pak sehnat spolehlivé dodavatele. V další fázi probíhal výzkum odborníkem na nanotechnologie, následovalo testování na Liberecké univerzitě. Voilà! Vznikla jedinečná funkční membrána SAYUtech, díky které jsou naše kalhotky tak komfortní a spolehlivé.

 

Menstruace bez plastu

A když byl hotový produkt konečně na světě, čekal nás ještě jeden nelehký úkol – přesvědčit české ženy, že menstruační kalhotky mohou jako hygienická potřeba zcela zastoupit vložky a tampóny.  

Dnes, více než po roce tvrdé práce, snad můžeme říct, že se nám to daří. Z ohlasů našich zákaznic vidíme, že jsou zprvu příjemně překvapené a potom velmi spokojené. Všímáme si, že se k nám opakovaně vracejí a také doporučují naše kalhotky dál svým kamarádkám, příbuzným a kolegyním. Máme z toho obrovskou radost. A těší nás i fakt, že postupně roste obecné povědomí o menstruačních kalhotkách, které jsou jednak elegantní, pohodlné a funkční a jednak nesmírně ohleduplné k naší planetě, přehlcené plasty a chemikáliemi. Díky našim kalhotkám totiž během “svých dnů” nemusíte vyprodukovat ani gram odpadu.

Zpět na Všechny příspěvky